آموزش, سامانه مراقبت از خانواده, سامانه مراقبت از فرزندان, کنترل و ردیابی گوشی, نرم افزار اندروید, نرم افزار کنترل و ردیابی موبایل, نرم افزار موبایل

افزایش امنیت فرزندان در فضای مجازی توسط والدین

به نقل از همیار مارکت اندروید و به گزارش ایرنا – افزایش امنیت فرزندان در فضای مجازی توسط والدین بسیار توصیه می شود، کودکان با ورود به سرزمین ناشناخته فضای مجازی گم یا گرفتار دام‌ های خطرناکی می‌شوند که رها شدن از آنها به راحتی ممکن نیست، براین اساس والدین باید دست در دست فرزندان خود نهاده و این سرزمین ناشناخته را با یکدیگر و با امنیت خاطر عبور کنند.

افزایش امنیت فرزندان

والدین نقش اساسی و اصلی در حفظ امنیت کودکان در برابر آسیب‌ ها و تهدیدات فضای مجازی “Cyberspace threats” برعهده دارند به ویژه اینکه در روزهای کرونایی فرزندان آنها از طریق فضای مجازی تحصیل می کنند، براین اساس آنها باید سطح دانش و آگاهی خود را بالا ببرند و با آگاهی‌ بخشی به کودکان و همراهی آنها در این محیط، از آسیب‌ های این حوزه پیشگیری کنند.

افزایش امنیت فرزندان از نگاه پلیس فتا

صحبت نکردن با غریبه ها از توصیه های همیشگی والدین است و این اصل در فضای مجازی نیز صادق است، بر این اساس به گفته کارشناسان پلیس فتا چنانچه از فرستنده پیام شناختی ندارید، کنجکاوی را کنار بگذاردی و پیام را حدف کنید، این دست پیام ها نه تنها ممکن است بر هم زنند آرامش خانواده باشد بلکه در مواقعی حامل بد افزار و ویروس است.

نقش والدین در افزایش امنیت خانواده

والدین باید محدودیت زمانی برای استفاده از گوشی و تبلت فرزند به منظور فعالیت در فضای مجازی در نظر بگیرند و سعی کنند هنگام استفاده از دستگاه های هوشمند توسط کودکان و نوجوانان در کنار آنها حضور داشته باشند. زیرا همراه و همگام بودن با فرزندان برای فعالیت در فضای مجازی و نظارت بر فعالیت آنها برای کاهش تهدیدات و آسیب های فضای مجازی از وظایف والدین است.

توصیه های پلیس فتا جهت امنیت فرزندان

کارشناسان پلیس فتا به والدین توصیه می کنند که در انتخاب نوع بازی های رایانه ای و همچنین به رده سنی بازی ها نظارت کافی داشته باشند. زیرا انزوا یکی از مهم ترین تاثیرات منفی بازی های آنلاین است. کودکان و نوجوانان به جای حضور در اجتماع و مراوده و بازی با همسالان، وقت خود را صرف بازی های کامپیوتری می کنند براین اساس از نظر اجتماعی منزوی می شوند.

تاثیر بازی های رایانه ای بر امنیت فرزندان

بازی های رایانه ای این قابلیت را دارند که بتوانند باعث رشد فکری کودکانان و نوجوانان شود و بالعکس عاملی باشند برای ترویج، خشونت، بی بند و باری و کم تحرکی آنها، از این رو شناخت فواید و مضرات این بازی ها توسط والدین می تواند در انتخاب بازی های ریانه ای برای کودکان نقش مهمی داشته باشند.

استفاده صحیح فرزند از تلفن همراه

کارشناسان فضای مجازی همچنین به والدین توصیه می کنند تا با فرزندان خود در رابطه با استفاده صحیح از تلفن همراه “Proper use of mobile phones” و اینکه چگونه باید از آن استفاده کنند، صحبت کرده و به او آموزش دهند که کی، کجا و چطور از تلفن همراه استفاده کنند و در مور استفاده از تلفن همراه و اثرات بد آن به او هشدار دهند.

با توجه به اینکه در حال حاضر بخش عمده‌ای از آموزش دانش‌ آموزان از طریق فضای مجازی و برنامه شاد صورت می‌گیرد، از این رو همراهی و توجه والدین به فعالیت فرزندان در این فضا لازم و ضروری تر است. از آنجا ‌که رده‌ بندی سنی برای دریافت محتواهای فضای مجازی در ایران رعایت نمی‌ شود، دریافت محتواهای نامناسب “Inappropriate content” یکی از مهم‌ترین تهدیدات این فضای برای کودک و نوجوانان محسوب می‌شود.

تهدیدات فضای مجازی برای فرزندان

عضویت در کانال‌ ها و گروه‌ های مختلف، استفاده از فیلترشکن‌ ها و بازدید از سایت‌ های نامناسب از دیگر تهدیدات فضای مجازی “Cyberspace threats” برای فرزندان محسوب شده که ضرورت همراهی والدین و فرزندان را بیش ‌از پیش نمایان می‌کند.

والدین برای نظارت دقیق و کنترل‌ شده بر فعالیت فرزندان خود در فضای مجازی می‌ توانند از ابزارهای کنترلی و نظارت والدین استفاده کنند. برنامه‌ های ساخته شده برای نظارت بر فرزندان، زمان استفاده از اینترنت توسط کاربران، سایت‌ های مجازی برای بازدید و زمان استفاده از ابزارهای هوشمند را هدفمند کرده و زمینه افزایش امنیت سایبری خانواده را فراهم می‌ آورند.

هشدار نصب برنامه عبور از فیلترینگ در گوشی فرزندان

با توجه به اینکه استفاده از برنامه‌ های خارجی و فیلتر شده نیاز به استفاده از نرم‌ افزارهای عبور از فیلترینگ دارند، والدین توجه داشته باشند فرزندان آنها برای حضور در کلاس‌ های مجازی آموزشی از برنامه‌ های خارجی و فیلتر شده استفاده نکنند و این نکته را در نظر داشته باشند که برای جلوگیری از نصب بدافزارها و فایل‌ های مخرب، برنامه‌ ها و نرم‌ افزارهای مورد نیاز را از منابع معتبر و رسمی دریافت و از دریافت برنامه‌ های متفرقه از طریق کانال‌ ها و گروه‌ های شبکه‌ های اجتماعی خودداری کنند.

عدم نظارت والدین بر فعالیت آنلاین فرزندان

عدم نظارت والدین بر فعالیت آنلاین فرزندان می‌ تواند تبعات جبران ناپذیری برای فرزندان و خانواده در پی داشته باشد همان طور که گفته شد، با توجه به تغییر سریع فناوری و اضافه شدن امکانات و خدمات جدید در بستر فضای مجازی، والدین باید خود را با این فضا بیش‌ از پیش مأنوس کنند و آموزش‌ های لازم را در این حوزه ببینند، در این مسیر والدین می‌ توانند از افراد آشنا به این فضا، آموزش‌ های اینترنتی و کتاب یا فرزندان بزرگتر خود یاری بگیرند.

آمارها نشان می دهد حدود ۱۹ میلیون کاربر اینترنت در کشور زیر ۱۸ سال سن دارند، با رشد فناوری اطلاعات و گوشی های هوشمند، جرایم سایبری “Cyber crimes” افزایش یافته است.

رشد جرایم اینترنتی نشان از افزایش تهدیدات سایبری برای کاربران فضای مجازی اعم از کودکان و نوجوانان دارد که لازمه کاهش این آمار و پیشگیری از وقوع جرایم سایبری، افزایش آگاهی عمومی و اطلاع از آسیب ها و تهدیدات فضای سایبر خصوصا از سوی والدین است.

راه های حفظ امنیت و حریم خصوصی فرزندان در فضای مجازی

با گسترش نفوذ اینترنت دسترسی افراد به خدمات مختلف ارائه ‌شده در فضای مجازی افزایش یافته است. کودکان نیز از این امر مستثنی نبوده‌ و نسل به نسل شاهد بلوغ توانایی‌هایی آن‌ها در استفاده از فناوری‌ های مختلف و استفاده از اینترنت هستیم.

با این پیشرفت‌ ها، تهدید های مختلف و متنوع موجود در فضاهای مجازی مختلف در شبکه‌ های اجتماعی که مشخصه اصلی آن‌ ها تعامل و ارتباط با سایر کاربران است، نگرانی‌ ها در مورد امنیت کودکان و نوجوانان را بسیار افزایش داده‌ است.

حفظ حریم خصوصی کودکان و فرزندان

یکی از دلایل اهمیت افزایش امنیت فرزندان به آسیب‌ پذیری بیشتر کودکان در فهم حریم خصوصی و آگاهی از مسائل پیرامون آن است؛ برای مثال در ساده‌ ترین شکل این آسیب‌ پذیری، ممکن است سیاست‌ های حریم خصوصی در شبکه‌ های اجتماعی به زبانی غیر از زبان مادری به کودکان و نوجوانان نمایش داده شود که مسلما توسط کودک به خوبی درک نمی‌ شوند. در این جا به نکات اساسی که کارشناسان پلیس فتا برای حفظ امنیت فرزندان در فضای مجازی تاکید دارند، اشاره می شود:

1) مراقب باشید کودکان کم سن بدون نظارت از فضای مجازی استفاده نکنند.

2) تنظیمات امنیت و حریم خصوصی دستگاه را به طور مرتب بررسی کنید.

3) تنظیمات حریم خصوصی حساب های کاربری را به صورت مرتب بررسی کنید.

4) از نرم افزارهای فیلترینگ و مانیتورینگ استفاده کنید.

5) برای استفاده ازشبکه های اجتماعی و دستگاه ها قانون بگذارید.

6) سعی کنید عادت های کودکان و نوجوانان خود را بشناسید.

7) الگوی مناسبی برای فرزندان خود باشید.

8) در مورد فناوری های جدید به روز باشید.

9) مراقب تصاویر و مطالبی که فرزندانتان در شبکه های اجتماعی ارسال می کنند، باشید.

10) اتصال اینترنت برای فرزندان در اتاق خصوصی ممنوع است.

راهکارهایی برای کنترل فرزندان در فضای مجازی

پلیس فتا در جهت افزایش امنیت فرزندان و برای اطمینان والدین از اینکه کودکان به چه مطالبی در فضای سایبری دسترسی دارند، توصیه ها و راهکارهای دیگری ارائه کرده اندکه بر برخی از آنها در ادامه اشاره می شود:

1) استفاده از موتورهای جستجو بومی، می‌ تواند از دسترسی اتفاقی کودکان به محتوای غیراخلاقی و مطالب هرزه‌ نگاری جلوگیری کند که البته موتورهای جستجو متعددی در کشور راه‌ اندازی شده است که والدین می‌ توانند از آنها برای دسترسی کودکان به اینترنت استفاده کنند.

2) فعال سازی قابلیت جستجوی ایمن، امکانی است که بسیاری از موتورهای جستجو خارجی برای محدودکردن و جلوگیری از نمایش مطالب و تصاویر غیراخلاقی استفاده می‌کنند و والدین می‌توانند با فعال کردن این گزینه در موتور های جستجو با آسایش خاطر بیشتری آن را در اختیار نوجوانان قرار دهند.

3) والدین برای پیشگیری از آسیب ‌های مربوط بازی‌ های رایانه ‌ای باید از نظام ملی رده‌ بندی سنی بازی‌ های رایانه‌ ای(ESRA) استفاده کنند و در هنگام خرید یا دانلود بازی ‌های رایانه‌ ای به نماد رده‌ بندی سنی بازی توجه کنند و تنها بازی ‌هایی را برای کودکان خود تهیه کنند که از نظر سنی مناسب آنها و مورد تایید بنیاد ملی بازی‌ های رایانه‌ ای باشد.

4) با نصب نرم افزارهای کنترلی، بر روی گوشی تلفن همراه یا کامپیوتر شخصی کودک علاوه بر نظارت بر فعالیت وی، می توان محدودیت‌ های را نیز در میزان ساعات استفاده از بازی‌های رایانه‌ ای تعیین کرد که از اعتیاد کودک به بازی و سایر آسیب ‌های احتمالی پیشگیری خواهد کرد.

کودکان و نوجوانان در اولویت برنامه های امنیتی پلیس فتا

سردار وحید مجید رئیس پلیس فتا، کودکان و نوجوانان را در اولویت برنامه‌ های امنیتی پلیس فتا دانسته و می گوید: در این رابطه با همکاری آموزش و پرورش و همچنین وزارت ارتباطات و فناوری، طرحی را به عنوان طرح کودک و اینترنت «کوآ» طراحی، پایه‌ ریزی و اجرا کرده ایم که در آن، بیش از ۲۰۰ هزار کودک در مقطع دبستان، متوسطه اول و دوم آموزش دیدند. در این طرح کارگاه های آموزشی زیر پوشش آموزش کارشناسان قرار گرفتند.

به گفته وی، کودکان خواسته یا ناخواسته وارد فضای مجازی شده‌ اند و همواره آسیب‌ هایی در کمین آن‌ هاست، براین اساس در این مساله با دو تیپ خانواده مواجه هستیم؛ خانواده‌ هایی که نسبت به این فضا اشراف دارند و کنترل حداقلی را انجام می‌ دهند و خانواده‌ هایی که در این مورد دارای اطلاعات زیادی نیستند و به همین دلیل نمی‌ توانند فرزندان را در استفاده درست از این فضا راهنمایی کنند.

سردار مجید می افزاید: ۷۰ درصد از دلایلی که مجرمان می‌ توانند جرائم خود را به ثمر برسانند نا آگاهی کاربران از نحوه استفاده از فضای سایبری است، همین امر باعث شده پلیس فتا در سطح خانواده، جامعه و حتی در سطح حوزه‌ های دولتی برنامه‌ هایی مدنظر قرار دهد که در این میان کودکان صددرصد در اولویت این موضوع هستند.

با توصیه پلیس فتا و کارشناسان حوزه فضای مجازی به این نکته پی می بریم که فعالیت بی‌حد و مرز و بدون کنترل فرزندان در فضای مجازی یک تهدید و آسیب جدی است و والدین برای پیشگیری از هر اتفاقی در فضای مجازی نقش کلیدی به عهده دارند.

از: معصومه نیکنام

نرم افزار سامانه مراقبت از خانواده همیار جی پی اس (نظارت آزاد)

کنترل گوشی از راه دور + دانلود برنامه کنترل اعضای خانواده

کنترل گوشی از راه دور + دانلود برنامه کنترل اعضای خانواده

با استفاده از برنامه نظارت آزاد می توانید کنترل گوشی فرزند خود را به دست گرفته و نظارت کاملی بر فعالیت ها و ارتباطات او داشته باشید. این برنامه در سه نسخه ارائه شده است که در ادامه درباره آنها توضیح خواهیم داد.

نسخه اول را میتوان بر روی گوشی فرزند نصب کرد و به محض اتمام فرایند نصب، آیکون برنامه بصورت خودکار مخفی خواهد شد که باهوشترین فرزندان هم قادر به پیدا کردن آن نمی باشند.

نسخه دوم نرم افزار هک گوشی نظارت آزاد این است که والدین با استفاده از شماره موبایل و سریال گوشی اقدام به هک موبایل با شماره و سپس نظارت بر فعالیت های فرزندان خود کنند تا به راحتی در برابر خطرات اجتماعی جلوگیری نمایند.

برنامه سامانه مراقبت از خانواده نظارت آزاد در تمام نسخه های ارائه شده به شما امکان ردیابی نامحسوس، مشاهده لیست تماس ها، پیامک ها، تصاویر موجود در گالری و نظارت بر شبکه های اجتماعی مانند تلگرام، اینستاگرام، واتساپ و غیره … را می دهد.

همچنین در آخرین نسخه برنامه سامانه مراقبت از خانواده نظارت آزاد شما می توانید نرم افزار را با آیکون دلخواه خود مثلا تلگرام بدون فیلترشکن، آنتی ویروس و هر چیز دیگری که خودتان بخواهید… برای فرزندتان ارسال کنید و از او بخواهید تا برروی لینک ارسالی شما کلیک نماید. به محض کلیک فرزند بر روی لینک، نرم افزار بر روی گوشی ایشان نصب شده و فرزندتان با وارد کردن ایمیل و رمز ثبت شده شما در برنامه، عملیات نصب را به اتمام می رساند و برنامه بصورت کامل از لیست برنامه های نصب شده در موبایل پنهان می شود تا فرزندتان هرگز متوجه عملکرد برنامه نشوند. توجه داشته باشید که پس از خرید اشتراک باید به پشتیبانی مراجعه نمایید تا همکاران ما برنامه را برای شما سفارشی سازی کنند.

با استفاده از این نسخه شما در واقع هک با لینک را انجام داده اید. قابلیت های منحصر به فردی که در این نسخه به برنامه اضافه شده است، قابلیت ضبط تمام مکالمات و مشاهده تصاویر اطراف توسط دوربین گوشی فرزند می باشد.

(نسخه دوم هم باید نصب دستی شود)

حرفه ای ترین سامانه نظارت و کنترل گوشی های هوشمند

سامانه مراقبت از خانواده همیار جی پی اس عنوان سامانه قدرتمندی است که به منظور مدیریت گوشی فرزندان در حوزه کنترل و مانیتورینگ، خدمات زیر را به والدین ارائه می نمایید:

اولین سامانه ردیابی و کنترل مخفی گوشی موبایل فرزندان برای مراقبت خانواده

کنترل، مکان یابی و ردیابی موقعیت لحظه به لحظه گوشی موبایل
کنترل و ردیابی تماس ها و پیامک های گوشی موبایل با گزارش کامل
کنترل و ردیابی شبکه های اجتماعی از جمله تلگرام و اینستاگرام و … در فضای مجازی
کنترل و ردیابی نامحسوس گوشی تلفن همراه موبایل به صورت غیرقابل تشخیص توسط فرزندان
نصب سریع و آسان نرم افزار کنترل موبایل به همراه راهنمای فارسی
نسخه های کاملا حرفه ای و دائمی، حتی بدون پرداخت شارژ ماهیانه و سالیانه

اولین و برترین سامانه آموزشی نرم افزارهای اندرویدی جهت امنیت فرزندان و دیگر افراد خانواده به شما والدین گرامی این امکان را می دهد تا به سادگی و با داشتن کمترین دانش فنی بتوانید از خدمات حرفه ای سامانه برخوردار شوید.

همین حالا شروع به نظارت کنید

 خط ۳ : ۰۹۳۷۷۴۰۲۰۰۶

 خط ۲ : ۰۹۳۸۷۷۳۰۰۱۰

 خط ۱ : ۰۹۱۲۶۴۹۹۹۵۰

مشاوره ۲۴ ساعته رایگان

مشاوره ۲۴ ساعته رایگان

جهت تماس مستقیم بر روی شماره ها کلیک نمایید