آموزش, کنترل و ردیابی گوشی, نرم افزار اندروید, نرم افزار موبایل

ردیابی واتساپ WhatsApp

ردیابی واتساپ WhatsApp دیگران شامل پیدا کردن موقعیت مکانی و محل قرار گیری افرادی که در برنامه واتس آپ و از طریق چت کردن با آن ها در ارتباط بوده اید، هرگز کار آسانی نیست. از آنجا که برنامه واتساپ از استاندارد رمزنگاری پیشرفته با حالت AES استفاده می‌کند حمله مرد میانی MIM به راحتی انجام پذیر نیست.

تفکرات زیادی در خصوص امکان ردیابی واتساپ WhatsApp بین افراد دنیا وجود دارد و اکثر افراد به دنبال پیدا کردن پاسخ این سوال هستند که آیا پیدا کردن مکان دیگران از طریق واتساپ امکان پذیر است یا خیر؟ آیا برنامه واتسپ قابل ردیابی است؟ در این مطلب از همیار مارکت اندروید در مورد امکان ردیابی واتساپ دیگران و پیدا کردن افراد در واتساپ صحبت خواهیم کرد.

آیا واتساپ قابل ردیابی است؟

پاسخ به ردیابی واتساپ WhatsApp هم بنا به دلایل پیش رو هم مثبت است و هم منفی است. چراکه با توجه به الگوریتم پیشرفته رمزنگاری واتساپ “ AES“، ردیابی دیگران از طریق پیام های ارسالی یا شماره تلفن و شماره موبایل اصلا کار آسانی نیست. ولی این موضوع به معنای عدم امکان انجام آن هم نیست. در صورت دستیابی به کلید رمز موقت که به منظور رمزنگاری پیام ها در واتساپ استفاده می‌شوند، امکان ردیابی واتساپ وجود دارد.

مکان یابی واتساپ دیگران

جهت ردیابی واتساپ WhatsApp خود برنامه WhatsApp از طریق گزینه “اشتراک گذاری مکان” یا همان “Share Location” امکان مکان یابی و ردیابی دیگران را در خود قرار داده است. البته برای استفاده از این امکان باید فردی که تمایل دارد تا اطلاعات موقعیت مکانی خود را با شما به اشتراک بگذارد، از بخش “Share Location” یک لینک معتبر برای شما ارسال کند. شما توسط این لینک می توانید بصورت دقیق و لحظه به لحظه موقعیت مکانی فرد مورد نظر خود را هم در وب و هم در نقشه های خود برنامه مشاهده نمایید.

کنترل پیام های واتساپ

پیام های واتسپ پیش از ارسال به صورت دو طرفه و بین دو مخاطب رمزنگاری می شوند. واتساپ به این منظور از الگوریتم بر پایه Curve25519 استفاده می کند. پیش از آن الگوریتم های رمزنگاری در پیام رسان هایی مثل برنامه تلگرام، برنامه لاین و برنامه وایبر از استاندارد P-256 NIST استفاده می کردند.

استاندارد قبلی حفره هایی داشت که با استفاده از کامپیوترهای نسبتا قوی طی مدت ۲۴ ساعت امکان حذف رمزنگاری از روی پیام ها وجود داشت و ردیابی واتساپ از طریق مشاهده متن پیام ها مستلزم معکوس سازی فرآیند طی شده در استاندارد P-256 NIST است.

مکان یابی واتساپ WhatsApp توسط آدرس IP

در دنیای اینترنت که اکثر رایانه ها و گوشی های موبایل از مجموعه پروتکل ارتباطی اینترنت TCP-IP استفاده می کنند، هر دستگاهی برای برقراری ارتباط با دیگر دستگاه ها یک آدرس منحصر به فرد لحظه ای به نام آدرس آی پی IP دارد.

این آدرس آی پی ها از طرف سرویس دهنده های اینترنت به کلاینت ها (کاربران) اختصاص داده می شوند. این اختصاص دادن ها بعضا تا پایان نشست جاری حفظ می شود. در صورت خاموش شدن دستگاه یا قطع ارتباط اینترنت کاربر، آدرس آی پی پس از گذشت یک دقیقه بعد، به یک درخواست دهنده دیگر اختصاص داده خواهد شد.

طبق قانون، سرویس دهنده ها موظف هستند تا تاریخچه ترافیک کاربران اینترنت خود را تا مدتی حفظ کنند. در نتیجه حتی در صورت قطع و وصل مودم تاریخچه و سابقه اتصال اینترنتی کاربران قابل ردیابی است. ردیابی واتساپ به عنوان یک پیش نیاز در اغلب اوقات نیازمند دسترسی به آدرس IP و شناسه کاربری است.

پیدا کردن افراد در واتساپ با اسم

برای ردیابی واتساپ WhatsApp، در صورتی که مشخصات کاربر هدف را در گوشی تلفن همراه خود ذخیره کرده اید، ساده ترین کار استفاده از جستجوی در داخل واتساپ است. در صورتی که فقط به نام مخاطب دسترسی دارید و شماره تماس او را در اختیار ندارید، تماس از طریق واتسپ ممکن نیست. به این منظور ابتدا از طریق تلگرام نسبت به جستجوی نام فرد اقدام کرده و شناسه کاربری تلگرام را دریافت کنید. سپس از طریق ارسال پیام در تلگرام به وی دسترسی پیدا کنید.

ردیابی واتساپ توسط پلیس فتا

پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ایران یا پلیس سایبری ایران که با نام پلیس فتا شناخته می‌شود، یکی از واحدهای تخصصی در نیروی انتظامی کشور عزیزمان ایران است. در صورتی که از طریق مراجع قضایی اقدام به طرح شکایت کرده اید و نیازمند ردیابی اشخاص و افراد توسط پلیس فتا هستید، می توانید با در دست داشتن مدارک لازم به پلیس مراجعه و نسبت به کسب مجوزهای لازم جهت ردیابی افراد اقدام کنید. پلیس فتا با بررسی شواهد و مدارک در صورت لزوم نسبت به صدور مجوزهای لازم جهت پیگیری های فنی و ردیابی افراد اقدام خواهد کرد.

ردیابی واتساپ توسط اطلاعات فرد

اگر اطلاعات کافی در مورد حساب کاربری مقصد دارید و قصد ردیابی واتساپ WhatsApp توسط اطلاعات ورودی را دارید، این کار تنها تحت شرایطی قابل انجام است. از آنجا که واتساپ از کلید پیام Message Key برای رمز نگاری استفاده می‌کند، از طریق اطلاعات مثل نام کاربری یا آدرس IP امکان رمزگشایی از پیام‌های کاربران وجود ندارد. واتساپ به این منظور از از HMAC-SHA256 استفاده می‌کند. کلید پیام یا Message Key توسط الگوریتم AES256 به صورت نقطه به نقطه محافظت می‌شود.

ردیابی واتساپ WhatsApp از طریق رمزگشایی پیام های ارسالی به کاربران هم به وسیله همین کلید قابل انجام است. در حالت فرضی در صورت دستیابی به کلید پیام، می‌توان پیام‌ها را رمزگشایی کرده و محتوای آن را مشاهده کرد. به منظور تامین امنیت کلیدها، از AES256 در حالت CBC رمزنگاری خود کلیدها استفاده می‌شود. پس در واتساپ هم پیام و هم کلید به صورت مجزا رمزنگاری می‌شوند. ردیابی واتساپ و پیام های دیگران نیازمند دسترسی به کلید است. در صورت مساعد بودن کلیه پارامترها، با برنامه‌های کشف رمز ممکن است بتوان با صرف وقت کافی به کلید دسترسی پیدا کرد.

الگوریتم هلمن موسوم به ECDH یک الگوریتم ریاضی است که به دو موجودیت یا دستگاه کمک می‌کند تا بر سر یک رمز موقت توافق کنند. این توافق بدون ارسال کلیدها اتفاق می‌افتد. به همین دلیل با حمله‌های رایج مثل MIM یا مرد میانی امکان گسستن آن وجود ندارد یا بسیار ضعیف است.

جی پی اس واتساپ

امکان و ویژگی Live Location در واتساپ به شما امکان اشتراک گذاری و همرسانی موقعیت جعرافیایی لحظه‌ای تان را می‌دهد. مدت زمان این همرسانی محدود است و نمی توانید به مدت نامحدود آن را روشن بگذارید. همچنین می توانید لینک را با یک گروه از دوستان به اشتراک بگذارید. این همرسانی به صورت همزمان و بدون تاخیر خواهد بود.

در هر لحظه از زمان که مایل باشید می‌توانید این همرسانی را متوقف کنید. این باعث میشود افرادی که در حال مشاهده موقعیت مکانی لحظه‌ای شما بودند، تنها یک تصویر را مشاهده کنند که با کلیک روی آن آخرین موقعیت جعرافیایی شما به صورت ایستا نمایش داده خواهد شد.

در مورد ردیابی واتساپ از طریق موقعیت مکانی زنده، موضوع اصلی رمزنگاری نقطه به نقطه بین پایانه‌هاست. به عبارت به دلیل رمزنگاری ترافیک، بهتر شخص دیگری امکان مشاهده موقعیت مکانی را ندارد.

مکان زنده در واتس اپ

یکی از شرکای مهم واتس آپ شرکت Open Whisper Systems است که یک تامین کننده زیرساخت‌های امنیتی است. به این منظور واتس آپ از یک نسخه توزیع شده و سفارشی از Off-the-Record Messaging یا OTR که یک پروتکل رمزنگاری است، استفاده کرده است.

برای دسترسی به مکان زنده افراد در واتساپ لازم است تا مخاطب موقعیت مکانی زنده خود را با شما به اشتراک بگذارد. در صورتی که بتوان الگوریتم Double Ratchet Algorithm را به شیوه‌ای دور زد که آدرس مخاطب قابل شبیه‌سازی باشد می‌تواند بدون اطلاع مخاطب به موقعیت مکانی آن دسترسی پیدا کرد.

در این الگوریتم ابتدا یک تبادل کلید اولیه اتفاق می‌افتد و سپس کلیدهای نشست پی در پی در بازه‌های زمانی عموما ۶ تا ۱۰ دقیقه بازتولید و ارسال می‌شوند. لذا تنها طی ۶ تا ۱۰ دقیقه باید نسبت به کشف یا بازسازی کلید اقدام شود.

نسخه‌های جدیدتر. الگوریتم DRA از یک مکانیزم ترمیم و بازسازی برخوردار است که حتی پس از کشف کلید طی یک حمله از ارسال پیام‌های متنی به صورت غیر رمزگذاری شده خودداری می‌کند. در این شرایط تنها دسترسی به تصاویر ارسالی و ویدیوها و وویس‌های کاربر ممکن است.

موقعیت مکانی که از طریق ارسال دو عدد طول جغرافیایی و عرض جغرافیایی قابل ردیابی است، در صورت ارسال به صورت غیر رمزنگاری شده قابل دستیابی است و این یعنی ردیابی واتساپ در زمینه موقعیت مکانی تحت شرایطی ممکن است.

پیدا کردن افراد در واتس آپ با آیدی ID

برای پیدا کردن افراد در واتس آپ با آیدی ID ابتدا از طریق تلگرام به آیدی یک پیام خالی ارسال کنید. در صورتی که کاربر در تلگرام حضور داشته باشد امکان مشاهده تصویر پروفایل و تایید هویت را خواهید داشت. سپس در ادامه از طریق ارسال تصویر می‌توانید نسبت به ردیابی واتساپ شخص مورد نظر اقدام کنید.

نرم افزار سامانه مراقبت از خانواده همیار جی پی اس (نظارت آزاد)

کنترل گوشی از راه دور + دانلود برنامه کنترل اعضای خانواده

کنترل گوشی از راه دور + دانلود برنامه کنترل اعضای خانواده

با استفاده از برنامه نظارت آزاد می توانید کنترل گوشی فرزند خود را به دست گرفته و نظارت کاملی بر فعالیت ها و ارتباطات او داشته باشید. این برنامه در سه نسخه ارائه شده است که در ادامه درباره آنها توضیح خواهیم داد.

نسخه اول را میتوان بر روی گوشی فرزند نصب کرد و به محض اتمام فرایند نصب، آیکون برنامه بصورت خودکار مخفی خواهد شد که باهوشترین فرزندان هم قادر به پیدا کردن آن نمی باشند.

نسخه دوم نرم افزار هک گوشی نظارت آزاد این است که والدین با استفاده از شماره موبایل و سریال گوشی اقدام به هک موبایل با شماره و سپس نظارت بر فعالیت های فرزندان خود کنند تا به راحتی در برابر خطرات اجتماعی جلوگیری نمایند.

برنامه سامانه مراقبت از خانواده نظارت آزاد در تمام نسخه های ارائه شده به شما امکان ردیابی نامحسوس، مشاهده لیست تماس ها، پیامک ها، تصاویر موجود در گالری و نظارت بر شبکه های اجتماعی مانند تلگرام، اینستاگرام، واتساپ و غیره … را می دهد.

همچنین در آخرین نسخه برنامه سامانه مراقبت از خانواده نظارت آزاد شما می توانید نرم افزار را با آیکون دلخواه خود مثلا تلگرام بدون فیلترشکن، آنتی ویروس و هر چیز دیگری که خودتان بخواهید… برای فرزندتان ارسال کنید و از او بخواهید تا برروی لینک ارسالی شما کلیک نماید. به محض کلیک فرزند بر روی لینک، نرم افزار بر روی گوشی ایشان نصب شده و فرزندتان با وارد کردن ایمیل و رمز ثبت شده شما در برنامه، عملیات نصب را به اتمام می رساند و برنامه بصورت کامل از لیست برنامه های نصب شده در موبایل پنهان می شود تا فرزندتان هرگز متوجه عملکرد برنامه نشوند. توجه داشته باشید که پس از خرید اشتراک باید به پشتیبانی مراجعه نمایید تا همکاران ما برنامه را برای شما سفارشی سازی کنند.

با استفاده از این نسخه شما در واقع هک با لینک را انجام داده اید. قابلیت های منحصر به فردی که در این نسخه به برنامه اضافه شده است، قابلیت ضبط تمام مکالمات و مشاهده تصاویر اطراف توسط دوربین گوشی فرزند می باشد.

(نسخه دوم هم باید نصب دستی شود)

حرفه ای ترین سامانه نظارت و کنترل گوشی های هوشمند

سامانه مراقبت از خانواده همیار جی پی اس عنوان سامانه قدرتمندی است که به منظور مدیریت گوشی فرزندان در حوزه کنترل و مانیتورینگ، خدمات زیر را به والدین ارائه می نمایید:

اولین سامانه ردیابی و کنترل مخفی گوشی موبایل فرزندان برای مراقبت خانواده

کنترل، مکان یابی و ردیابی موقعیت لحظه به لحظه گوشی موبایل
کنترل و ردیابی تماس ها و پیامک های گوشی موبایل با گزارش کامل
کنترل و ردیابی شبکه های اجتماعی از جمله تلگرام و اینستاگرام و … در فضای مجازی
کنترل و ردیابی نامحسوس گوشی تلفن همراه موبایل به صورت غیرقابل تشخیص توسط فرزندان
نصب سریع و آسان نرم افزار کنترل موبایل به همراه راهنمای فارسی
نسخه های کاملا حرفه ای و دائمی، حتی بدون پرداخت شارژ ماهیانه و سالیانه

اولین و برترین سامانه آموزشی نرم افزارهای اندرویدی جهت امنیت فرزندان و دیگر افراد خانواده به شما والدین گرامی این امکان را می دهد تا به سادگی و با داشتن کمترین دانش فنی بتوانید از خدمات حرفه ای سامانه برخوردار شوید.

همین حالا شروع به نظارت کنید

 خط ۳ : ۰۹۳۷۷۴۰۲۰۰۶

 خط ۲ : ۰۹۳۸۷۷۳۰۰۱۰

 خط ۱ : ۰۹۱۲۶۴۹۹۹۵۰

مشاوره ۲۴ ساعته رایگان

مشاوره ۲۴ ساعته رایگان

جهت تماس مستقیم بر روی شماره ها کلیک نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *